š AUREA MEDICA - Výrobky - Masážní přístroje se speciálními funkcemi - Masážní přístroj Shiatsu
ikona-01-shia-women.jpg

SHIATSU - krouživá, hnětoucí masáž.
Relaxační tlakové působení Shiatsu.

shia-beta-pavla.jpg

Reprodukuje umění klasické japonské metody léčení a relaxace Shiatsu, při které konečky prstů nebo koncem dlaně se cíleným tlakem uvolňuje zablokovaná energie jemným cíleným tlakem na svalové úpony, šlachy a klouby. Využívá znalostí o tlakových bodech propojených do drah, tzv. meridiánů, v nichž podle východní medicíny proudí energie.

Uvolňuje bolestivé svalové napětí a tím mírní, konejší bolest ztuhlých svalů, odstraňuje únavu. Vytváří pocit nabytí energie, přispívá k odstranění stresů a k psychické vyrovnanosti. Metoda je vhodná pro celou rodinu. Na základě odborné spolupráce fyzioterapeutů a lékařů s přihlédnutím na význam metodiky Shiatsu byl vyvinut nový přenosný masážní přístroj Shiatsu Beta s dlouhou rukojetí.

Masážní hnětoucí přístroj Shiatsu Vita Comfort.

obsah-07vita-rad-neck

Komfortní masážní hnětoucí přístroj má 4 masážní hlavice kryté zevně látkovým potahem, které se pohybují krouživým pohybem - v obou směrech a ve 2 různých rychlostech. Svým tvarem se podobá polštáři.

Součástí přístroje je i zástrčka do auta - 12V, takže přístroj uplatníte i pro cestách v autě. Umožní pohodlné promasírování nejen zad, ale i šíje, ramene, stehen, chodidel.

Cena Shiatsu Vita Comfort
je 2660 Kč.

Zvýhodněná cena platí do vyprodání zásob.

V ceně přístroje
je i autoadaptér (12V).

Rozměry: 40 x 34 x 10 cm,
hmotnost: 2 kg

Ovládání: rotace hlavic v obou směrech, 2 rozdílné rychlosti hnětení.

Můžete položit polštář - Shiatsu Vita Comfort na opěradlo židle a snadno si namasírovat záda.

ikona-07shia-vita-comfort-HMF.jpg

Hnětoucí hlavice se uplatní při jemné i intenzívní masáži svalů, svalových úponů, hnětoucí masáž podporuje krevní cirkulaci, stimuluje proprioreceptory svalů, nervová zakončení.

Svým reflexním účinkem podporují psychickou pohodu, metabolismus.

Délka masáže
může být individuální,
je vhodné se řídit podle vlastních pocitů.

obsah21-vita-HMF-auto.jpg

Všeobecně lze doporučit masírovat 1 oblast asi 3 minuty a poté střídat a měnit místa hnětení.
Celková doba masáže by neměla překročit dobu 15 - 20 minut.

Je třeba přihlédnout i k zatížení přístroje, pokud je provozována masáž silná intenzívní, tak raději zkrátit celkovou dobu provozu na 10 minut.

obsah21-vita-comfort-zidle.jpg

Příklady uplatnění:

V křesle, v autě,...
masáže zad, stehen, chodidel...

Další možnost je položit přístroj na pohovku, a pohodlně si lehnout tak, aby šíjová oblast jemně naléhala na masážní hlavice a necháte působit hnětoucí masáž.

Vhodné je využít oba směry masáže, po krátkém rozcvičení, po chvíli je možno masáž opakovat.

Shiatsu OMEGA - hnětoucí masážní přístroj se 4 hlavicemi.

obsah-20-omega-4hlavice.jpg

Má 4 masážní hlavice kryté zevně látkovým potahem, které se pohybují krouživým pohybem - v obou směrech a ve 2 různých rychlostech. Svým tvarem se podobá polštáři.

Součástí přístroje je i zástrčka do auta - 12V, takže přístroj uplatníte i pro cestách v autě. Umožní pohodlné promasírování nejen zad, ale i šíje, ramene, stehen, chodidel.

obr13.jpg, 22 kB

Cena Shiatsu Omega je 2070 Kč.
V ceně přístroje je i autoadaptér.
Rozměry: 40 x 30 x 9 cm

Můžete položit polštář - Shiatsu OMEGA na opěradlo židle a snadno si namasírovat záda.
Hnětoucí hlavice se uplatní při jemné i intenzívní masáži svalů, svalových úponů, hnětoucí masáž podporuje krevní cirkulaci, stimuluje proprioreceptory svalů, nervová zakončení. Svým reflexním účinkem podporují psychickou pohodu, metabolismus.

Délka masáže může být individuální, je vhodné se řídit podle vlastních pocitů.
Všeobecně lze doporučit masírovat 1 oblast asi 3 minuty a poté střídat a měnit místa hnětení.
Celková doba masáže by neměla překročit dobu 15 - 20 minut. Je třeba přihlédnout i k zatížení přístroje, pokud je provozována masáž silná intenzívní, tak raději zkrátit celkovou dobu provozu na 10 minut.

obr14.jpg, 27 kB

Ovládání: rotace hlavic v obou směrech, 2 rozdílné rychlosti hnětení.

Příklady uplatnění:

V křesle, v autě,...
masáže zad, stehen, chodidel...

Další možnost je položit přístroj na pohovku, a pohodlně si lehnout tak, aby šíjová oblast jemně naléhala na masážní hlavice a necháte působit hnětoucí masáž.

Vhodné je využít oba směry masáže, po krátkém rozcvičení, po chvíli je možno masáž opakovat.

Přenosný masážní přístroj 3D Shiatsu Infra Red.
Hnětoucí relaxace s vyhříváním.

obsah04-3D-shiatsu-eva.jpg
obsah01-balls-rotating-girl.jpg

Cena 3D Shiatsu Infra Red je 1955 Kč.

Při internetové objednávce obdržíte v ceně i dárek -
Masážní pavouk.
Antistress Head Massager.
.

Praktický přenosný přístroj pro individuální použítí,
3D Shiatsu Infra Red
Vám poskytne hnětoucí masáž, prohřívání IR paprsky, velkou flexibilitu a variabilitu při masáži , samostatnost při používání.

Cíleně promasírujete tu oblast, kde zrovna potřebujete. Působíte cíleným tlakem, typu shiatsu, a při vhodné manipulaci uvolníte zablokované svalové partie.
Především využijete pro masáž v oblasti šíje, krku, ramen. Sami si uzpůsobíte umístění masáže pomocí popruhů - je to tzv. U-shape design.

obsah04-3D-shia-vendulka-sitting.jpg

Dále využijete přístroj 3D Shiatsu Infra Red i na masírování jiných oblastí těla. O přístroj se můžete opřít v hrudní nebo bederní oblasti, když jej dáte do křesla či sedačky. Masážními hlavicemi se můžete masírovat i na stehnech či chodidlech.

Přístroj má 4 masážní hlavice, které provádějí hnětení, kroužení. Ovládacím panelem si zvolíte 5 rychlostí hnětení. Hlavice jsou vybaveny hlubokým Infra Red teplem, prohřívají danou oblast. Přístroj má automatický timer, vypínač.

Masáž - oblast ŠÍJE A KRKU.

Uplatníte při bolestech hlavy vyvolané tzv. blokádou páteře - cervikokraniální syndrom,
při brnění v konečcích prstů - cervikobrachiální syndrom,
při uvolnění zatvrdlin ( myogelóz) na trapézovém svalstvu , v šíjové oblasti,
kdy se vyskytují bolesti šíje po námaze, z průvanu, nachlazení, reflexní ovlivnění nepříjemných subjektivních potíží při kolísání krevního tlaku a u neurotických potížích ( subjektivně nepříjemně vnímané bušení srdce) .

Ramena masírujete, uvolňujete obvykle po velké námaze, po fyzickém výkonu, ale i při sedavém zaměstnání.
S výhodou můžete také použít přístroj Apollo a jeho elektrickou akupunkturu .

Masáž - oblast zad, beder, kříže.

3D Shiatsu využijete i na masírování unavených nebo bolestivých zad.
O přístroj se můžete opřít v hrudní nebo bederní oblasti, když jej dáte do křesla či sedačky. Masážními hlavicemi se můžete masírovat i na stehnech či chodidlech.

obsah01-3D-vendula-sitting.jpg

Masáž dolních končetin (stehna, lýtka, chodidla).

Masážními hlavicemi se můžete masírovat i na stehnech či chodidlech.

Masážní přístroj Shiatsu Alfa Infrared.

obsah05-Shia-alfa-IR.jpg

Cena Shiatsu Alfa Infrared je 3490 Kč.

Klasický typ masážního přístroje Shiatsu Alfa s dvěma hlavicemi, které poskytují tepelné infračervené záření , vytvářejí teplo. tento účinek je znázorněn i světelným efektem.

Dvě masážní hlavice jsou dosti prominující, je třeba si dobře tento přístroj metodicky osvojit, aby přinesl maximum prospěchu. Masážní hlavice simulují dvě masážní ruce, prsty, poskytující shiatsu masáž, tlakem, konečky prstů na citlivá místa.

Masáž týlu a šíjových svalů .

Masáž Shiatsu byla poprvé aplikována právě v oblasti šíje. V těchto oblastech,
vlivem degenerativních změn na krční páteři dochází ke ztíženému prokrvení oblasti šíjových svalů a oblasti zadní jámy lební (zrakové potíže, problémy s rovnováhou, nevolnost) - syndrom vertebrobasilární .

Tyto partie jsou také důležité stressové zóny (úzkost a stres vytváří u těchto svalů spasmus), časté jsou blokády krční páteře , strnulá šíje, torticollis, cervikokraniální syndrom, cervikobrachiální syndrom ( blokáda páteře s vyzařujícími bolestmi - hlavy nebo brnění rukou, prstů).
Velice vhodná je masáž i po fyzické námaze. Vznikají často lokální zatvrdliny - myogelozy šíjového svalstva.

obsah05-Shiatsu-alfa.jpg

Masáž můžete provádět sami, uchopíte-li přístroj za madla a masážní hlavy přiložíte na šíjovou oblast (vyžaduje to trochu šikovnosti a ohebnost rameního kloubu), obdobně s pomocí druhé osoby.
Nebo položíte-li přístroj na pohovku, pohodlně si lehnete tak, aby šíjová oblast jemně naléhala na masážní hlavice a necháte působit mísivou masáž. Využívejte oba směry masáže.
Vibrační masáž používejte v této oblasti opatrně, menší intenzitu a kratší dobu.

Masáž břišní oblasti.

Vhodná je především jemná, šetrná masáž břicha k regeneraci , posílení a znovuzískání pružnosti břišní stěny po těhotenství a porodu,zejména okolo pupku.
Povzbuzuje peristaltiku při zácpě, má reflexní význam pro rozdělování životní energie a napomáhá mobilizaci tukových polštářků - pomáhá při zpevňování postavy. Doporučená doba 3 minuty.

Masáž boků, stehen a hýždí .

Pro zpevnění uvolněného a oslabeného svalstva (velmi vhodné po cvičení) . Vhodné je provádět masáže každý den, v těchto partiích se nejvíce hromadí tuk, především u žen.

Po sportovním výkonu či námaze Shiatsu masáž bude uklidňující, napomůže vyplavení metabolitů, osvěží unavené svaly. Vibrační masáž je zde velmi doporučována, působí příznivě proti ochablosti, proti celulitidě.

obsah05-alfa-typy-masazi.jpg

Masáž zad - mezi lopatkami, v křížové oblasti a na ramenou.

Doporučuje se o přístroj citlivě opřít v měkkém křesle či pohovce ( tvrdá židle není vhodná ). Dbejte také, aby Vám přístroj nespadl, vhodné je pod Shiatsu ALFA podložit malý polštář. Samozřejmě v této oblasti může Vás masírovat jiná osoba.

Výborný účinek je popisován u bolestí zad, např. u blokády hrudní páteře. Nervové napětí a únava se projevuje v této oblasti stažením svalů. Rovněž strnulé sezení a malá tělesná aktivita vede ke zkrácení a bolestivému ztuhnutí některých svalů kolem páteře a zároveň k oslabení jiných.
Důležité je krátké rozcvičení, pak začít kolem páteře mezi lopatkami jemným tlakem, dle individuální vnímavosti, nechte pohybovat masážní hlavice nahoru a dolů

Masáž chodidel.

Množství reflexních zón na chodidlech může ovlivňovat jiné vzdálenější orgány i oblasti. I to je důvod , proč chodidlům máme věnovat dostatečnou péči.

Masáž chodidel má vliv na psychickou vyrovnanost, rovnováhu a zdraví každého jedince. Únava i stress jsou kumulovány do nejvíce namáhaných partií těla, a to jsou hlavně k večeru chodidla.

Poklepový masážní přístroj. Tapping Belt.

Cena Tapping Belt je 3490 Kč.

obsah06-tapping-belt.jpg

Velmi účinný masážní poklepový přístroj, kterým dosáhnete akupresurní poklepové masáže všech částí těla, hlavně nedostupných oblastí jako jsou záda, celé hýždě, zadní stehna a lýtka.

Poklepový přístroj je vybaven dvěma úchyty, která Vám pomohou pohodlně provádět masáž. Lze použít na různé části těla, nejen na ramena a oblast krku, ale i na bedra, stehna, lýtka, chodidla nebo oblast břicha. Může napomoci mobilizovat tukovou tkáň a příznivě ovlivnit hubnutí. Uleví při bolestech krční páteře, zmírňuje únavu a uvolňuje svaly.

obsah06-tapping-belt-box.jpg

Přístroj je vybaven 20 druhy masážních poklepů a automatickým režim. Tlačítkem můžete vybrat masáž, nebo zvýšit a snížit intenzitu, manuální nebo automatický režim.

Použití:
Používejte 2 - 3 x denně, po dobu 5 - 15 minut, pro odstranění bolesti zad. Uvolní se tak svaly v ramenou a účinně se zlepšuje krevní oběh například u dlouhodobé činnosti u PC.
Masáž po dobu 5 - 15 minut každý den před spaním zklidňuje nervy, zmírňuje napětí a působí proti nespavosti, která je právě způsobena nervovým napětím a pomáhá lépe usnout.
Používejte při relaxaci, zavřete oči a uvolněte se. Při pozitivní náladě tak dosáhnete nejlepších výsledků.

Pásová masáž.
Speciální hnětoucí masáž s popruhy.

ikona-04pasby-women.jpg

Pásová masáž umožňuje hlubokou intenzívní, přirozenou masáž, zároveň i jemnou uvolňující masáž. Tato variabilita je umožněna 2 rychlostmi pohybů a především 2 typy masážních nástavců:

4 kónické masážní hlavy umožňují speciální masírování, kdy špičky hlav se pohybují v protisměru, vytvářejí hluboký, tonizující typ masáže.

Uplatní se velmi dobře před sportovním výkonem, před fyzickou prací, povzbudí, stimulují svaly, připraví je na fyzickou zátež.

obsah-32pasby-konicke.jpg

4 otočné kulaté hlavy
vytvářejí jemnou hladící masáž určenou k jemné stimulaci krevního oběhu v podkoží a slouží k uklidnění tkání a relaxaci organismu..

Cena pásové masáže je 2690 Kč.

Je možno masírovat přímo rukou, pomocí návleku nebo i na vzdálenější či rukou nedosažitelných místech pomocí popruhů. K přístroji může být připojen jen adaptér, který je součástí výrobku .

obsah-33pasby-rotacni.jpg

Pro komfortní použití masáže je možno použít zvlášť odlehčených držáků. Tyto pásy velmi dobře napojíte pomocí závlačky. Toto provádějte vždy, když je přístroj odpojen ze sítě.

Pásová masáž slouží pro hůře dostupné části těla. Masáž bez pásů provádějte vždy jednou rukou a připevněte suchým zipem. Zpočátku masáž nemá být delší než 10 - 15 minut, později, při aplikaci na různých místech těla - celková masáž 20-30 minut.

Výměnu masážních hlav provedete vysunutím spony na stranách přístroje, vyměníte postupně všechny nástavce, nasadíte nové a sponu zacvaknete zpět. Masážní nástavce musí zapadnout do svých drážek.

Celková posilňující masáž.

obsah-31pasby-unit.jpg

Vhodné je masírovat po směru svalových vláken. Aby byla masáž vysoce účinná, musí být člověk dokonale uvolněn.

Nejlépe provádět masáž na stole, ruce položeny mírně od těla, dlaněmi vzhůru. Je dobré začínat od chodidel přes lýtka, stehna k hýždím. Na hýžďových partiích kruhové pohyby směrem ven. Dále podél páteře nahoru na ramenní a krční partie. Doporučená doba je asi 10 min středním tlakem. Masáž má být vždy pevná, stálá, nikdy nemá být bolestivá. Je důležité pohybovat přístrojem ve směru svalových vláken.

Masáž zad - mezi lopatkami a na ramenou.

Nervové napětí a únava se projevuje rovněž v této oblasti stažením svalů. Strnulé sezení a malá tělesná aktivita vede ke zkrácení některých svalových partií a oslabení jiných. Masírujte pomalu po celé délce svalů, kónické hlavy, rychlost II, doba masáže 2x5 minut.

obsah-36pasby-sole.jpg

Masáž chodidel.

Důležité reflexní zóny na chodidlech mohou ovlivňovat různé vzdálenější orgány i oblasti. Mají vliv na psychickou vyrovnanost, rovnováhu a zdraví žho jedince. Rotační hlavy - střední tlak - rychlost nejprve I , pak II - cca 2-3 minuty.

Masáž krku a šíje.

Tyto partie jsou obzvláště důležité stresové zóny, časté jsou blokády krční páteře, strnulá šíje, torticollis, cervikokraniální syndrom, cervikobrachiální syndrom ( blokáda páteře s vyzařujícími bolestmi - hlavy nebo brnění rukou, prstů) . Po námaze často vznikají lokální zatvrdliny - myogelózy šíjového svalstva. Vhodné je krátké rozcvičení, zahřátí svalů , pak masáž 3-5 minut - rotační, krouživé hlavy - mírný tlak - rychlost I .

obsah-35pasby-stehno.jpg

Masáž boků , stehen a hýždí.

Velmi dobré účinky u tzv. celulitidy - tzv. pomerančové kůry. Vhodné je provádět masáže každý den, v těchto partiích se nejvíce hromadí tuk, především u žen. Směrem od kolen k bokům masírujte, na bocích rotační pohyby. Kónické hlavy - silný tlak - rychlost II - cca 5 min. Masáž hýždí- od středu do stran.

obsah-34pasby-flexory.jpg

Masáž svalů spodní části stehen.

Je to masáž ohýbačů kolena. Sedněte si na okraj židle nebo stůjte s nohou na židli. Pomalu pohybujte přístrojem od kolen k horním částem stehen. Použijte kónické hlavy, rychlost II, cca 3-4 minuty.

Masáž břišních svalů.

Vhodné především pro regeneraci, posílení a znovuzískání pružnosti břišní stěny - po těhotenství a porodu, zejména okolo pupku, natírat mastným krémem. Povzbuzuje peristaltiku u zácpy, pomáhá při zpevňování postavy. Kónické hlavy - rychlost II - interval 5-10 minut.