YAMAGUČI - Masážní přístroj s poklepovou masáží

>>POKLEP - TAPPOTEMENT<<

Oba přístroje, YAMAGUČI i TERIYA, představují novou kapitolu masážních přístrojů.

Yamaguči - využívá zkušeností východoasijské medicíny , umožňuje 6 základních typů poklepového (perkusního) rytmického masážního působení (od 240 do 3600 rytmů za minutu), které postupně přecházejí automaticky v závislosti na přitlačení.

Vytváří se specifický typ poklepu tzv. tappotement , při které tlakové vlny probíhají radiálně hlouběji do tkání. Dochází tedy k efektivnější masáži, především hlouběji uložených vrstev.

obsah-01-Yama-tapotement.jpg
obsah-01-helen-yama-calv-2024.jpg

Je určen pro praktické každodenní osobní použití - umožňuje pravidelnou a kvalitní relaxaci těla u jednotlivých členů rodiny.

Nižší frekvence mají jasný charakter poklepové (perkusní) masáže - "rozechvívání" tkání, zatímco vyšší frekvence svým charakterem a účinkem jsou spíše oscilační. Celkově napomáhá odstranění únavy, podporuje prokrvení tkání, přispívá k udržení dobré fyzické i psychické kondice.

Poklepová masáž převádí masážní impulsy do masírované tkáně radiálně, všemi směry - jeho mechanismus účinku je významně odlišný od běžné vibrační masáže. Změny frekvence poklepů umožňují kvalitní relaxaci a odpočinek. Vynikající účinky má perkusní (poklepová) masáž po sportovním nebo pracovním zatížení.

Poklepová masáž umožní lépe odstraňovat metabolity ze svalů ( laktáty, pyruváty..), uvolňuje svalovou ztuhlost, zlepšuje regeneraci svalů a šlach po zátěži. Dobře působí rovněž na ochablé svalstvo - tonizuje, zlepšuje výkonnost.

Cena přístroje Yamaguči je 980 Kč.
Při objednávce na internetu dostáváte prémii -
Obklad na krk a šíji.

obsah-01-yama-back.jpg

Ergonomický tvar přístroje umožňuje pohodlnou masáž po celém těle.

Rukojeť přístroje je ohnuta, je vybavena odpružením, povrch přístroje na dotek z příjemného materiálu. Konec rukojeti umožňuje pohodlné držení přístroje (mírným ohnutím + drsnatinou).

Masážní hlavice vyvíjí poměrně značnou energii, je odvětrávána perforacemi (je třeba myslet na to, aby nedocházelo k přehřátí přístroje nadměrně dlouhou masáží nebo zamezením odvětrávání.

Masážní hlavice může být použita s nástavcem, který má 8 drobných výstupků (umožňuje plošší působení) nebo bez nástavce - hlavice je ukončena do oblé špičky s odpružením - masáž je vysoce koncentrována do určeného místa. Na horní straně hlavice je poutko se šňůrou, - umožní, při chycení druhou rukou, kvalitní přitlačení hlavice na masírovanou část.

obsah-01-radka-yama-knee-2024.jpg"

Nastavení a použití přístroje - přepínač má 3 pozice: OFF - vypnuto, LOW ( nižší) a HIGH ( vyšší) intenzita činnosti. Tlačítkem AUTO - FIXED mírně můžete ovlivnit rytmus přepínání jednotlivých rytmů a jejich frekvencí. Tento rozdíl není příliš zřetelný běžným vnímáním.

Doba trvání masáže: Masáž v jediném místě nemá být delší než 2 až 5 minut (obzvláště u citlivých lidí). Postupně lze dobu masáže prodlužovat až na 10 minut, měňte místa masáže. Je možné i 2 až 3x denně, alespoň s 2 hodinovou přestávkou.

Po každé masáži by mělo následovat klidové období, do masírované oblasti se doporučuje vetřít příslušný bylinný olej. Nejlepší výsledky pro uvolnění nastává
po aplikaci bylinného oleje rec.110 ,
vhodný je i Arganový krém, denní a noční..

MASÁŽ BOKŮ , STEHEN A HÝŽDÍ

Vynikající výsledky ! Vhodné je provádět masáže každý den, v těchto partiích se nejvíce hromadí tuk, především u žen. Velmi dobré účinky u tzv. celulitidy - "pomerančové kůry"

Po aplikaci má vynikající účinky Balzám anti-celulitis,
vhodný je i Krém obsahující sůl z Mrtvého moře.

obsah-01-yama-stehno.jpg

MASÁŽ BŘIŠNÍ OBLASTI

Vhodná především k regeneraci , povzbuzuje peristaltiku při zácpě, napomáhá mobilizaci tukových polštářků - pomáhá při zpevňování postavy, doporučená doba 3 až 5 minut.

obsah-01-yama-korean-girl.jpg

MASÁŽ TÝLU A ŠÍJE

Přístroj přikládáme jemně na oblast zátylku (vibrace je poměrně silná) Šíje a týl jsou obzvláště citlivé oblasti, kde se koncentruje stres, člověk reflexně fixuje tuto část těla v nevhodném postavení.

Obvyklé jsou blokády krční páteře, strnulá šíje, torticollis, cervikokraniální syndrom, cervikobrachiální syndrom ( blokáda páteře s vyzařujícími bolestmi - hlavy nebo brnění rukou, prstů) .

Po fyzické námaze vznikají často lokální zatvrdliny - myogelozy šíjového svalstva. Vhodné je krátké rozcvičení, rozehřátí svalů a masáž jen asi 1 minutu.

MASÁŽ RAMEN , oblast claviculy -klíční kosti.

obsah-yama-clavicula-nikite-anatom.jpg

Mezi lopatkami a na ramenou má masáž vynikající výsledky !
Je třeba postupovat citlivě, zejména kolem ramene, dobře vnímat poklepovou masáž.

Rameno je nejsložitější kloub, s mnoha úpony, s velkým kloubním pouzdrem, probíhají kolem velké pleteně nervů a cév. Nervové přepětí a celková únava se projevuje v této oblasti bolestivým stažením svalů.

Strnulé sezení a malá tělesná aktivita vede ke zkrácení některých svalových partií a oslabení jiných.
Vhodná doba, dle individuální vnímavosti,je 2 až 6 minut .

MASÁŽ ZAD

KOlem celé páteře až ke kosti křížové má masáž také vynikající výsledky ! Zejména únava se projevuje v této oblasti bolestivým stažením svalů.
Dlouhodobá strnulá pozice při práci, při řízení auta, sezení u počítače.

Strnulé sezení a malá tělesná aktivita vede ke zkrácení některých svalových partií a oslabení jiných.
Vhodná doba, dle individuální vnímavosti,je 4 až 10 minut .

obsah-01-radka-yama-sole-2024.jpg

MASÁŽ CHODIDEL

Vynikající účinky má masáž u poruch prokrvení dolních končetin , u lidí trpících potížemi, vyplývajícími z chladných končetin, (snižuje bolestivost) u chronických revmatoidních nemocí.

Vhodná je též preventivní pravidelná masáž u lidí s převážně sedavým zaměstnáním.

Po masáži by mělo následovat klidové období, do masírované oblasti se doporučuje vetřít příslušný bylinný olej či balzám. Nejlepší výsledky má obvykle
aplikace Bambucké máslo - krém ,
vhodný je i Arganový krém, denní a noční..