ikona01-pom-makys.jpg

Power magnetic. Masážní přístroj s dlouhou rukojetí.
Účinná masáž, IR teplo a magnetoterapie.
Ergonomie, flexibilita, relaxace.

obsah01-pom-pavla-neck.jpg

Masážní přístroj s velmi účinnou oscilační masáží (motor s asynchronním výkyvem) poskytuje zároveň i hloubkové teplo - IR paprsky a magnetoterapii.

Ohebná a dlouhá rukojeť. Rukojeť přístroje může být buď celá rovná nebo může být ohnuta do úhlu (4 polohy - až téměř do pravého úhlu). Hlavicí lze otáčet.

obsah02-pom-flexibile.jpg

Ergonomický tvar přístroje umožňuje dosáhnout i na hůře dostupná místa, např. na zádech, na chodidlech. Díky těmto vlastnostem se sami obsloužíte.

Součástí Power magnetic jsou 4 masážní nástavce.

Bodový nástavec.
Koncentruje sílu masáže - oscilační vlny pronikají hlouběji, např. u masáže stehen, při stimulaci chodidel.

obsah03-pom-4attach.jpg

Hřebový nástavec.
Povrchová, kapilární masáž podporuje prokrvování pokožky
např.u celulitis, u masáže hlavy.

Vakuový nástavec.
Vakuový efekt působí proti celulitidě
u masáže stehen, hýždí.., umožní cílenou masáž kolene, i dalších kloubů.

Plošný nástavec.
 Šíří oscilační vlny plošně.
Uplatní se při masáži zad, šíje, břicha.

Uplatnění Power magnetic v prevenci, odpočinku a léčbě.

obsah04-woman-vertebrae-thoracicae.jpg

Výborné výsledky u Power Magnetic (POM) vyplývají především ze společného působení 3 fyzikálních metod: působením oscilační masáže, IR hloubkového tepla a magnetů.

obsah04-olej102.jpg

Další významný faktor je ergonomie - tj. snadné používání, "samoobsluha" a současné použití kvalitního bylinného oleje, nejlépe se osvědčil
bylinný olej č.102 podle orig. receptury Dr. Weindricha.

Společným působení těchto metod
se např. snižuje bolestivost a ztuhlost kloubů,
uvolňuje bolestivé napětí svalů
kolem páteře, zlepšuje jejich prokrvení.

Tímto mechanismem se pomáhá odstranit blokádu kloubů, únavu a bolestivost. POM je výborným pomocníkem u lidí s jednostrannou pracovní zátěží, u sedavého zaměstnání, urychluje a zkvalitňuje regeneraci a relaxaci u všech věkových skupin.

obsah05-girl-figure.jpg

Svým mobilizačním vlivem přispívá
k udržení štíhlé postavy
, (pomáhá v boji proti celulitidě), slouží k relaxaci u sportovců. Masáž mobilizuje odstraňování metabolitů ( především laktátů = solí kys. mléčné a toxinů), povzbuzuje lymfatický a žilní odtok, fyziologicky uvolňuje unavené svaly.

Osvědčuje se po svalové křeči , po vyčerpávající tělesné zátěži, po svalovém a pracovním vyčerpání. Po každé masáži by mělo následovat klidové období, aby došlo k vegetativnímu přeladění. Vhodné je masírovat po směru svalových vláken.

Uplatní se u potíží, jejíž původ je v oblasti krční páteře: bolesti hlavy (cervikokraniální syndrom), blokáda krční páteře se šířením bolesti do horní končetiny, zatvrdliny (myogelozy) na šíji, bolesti či tuhost v ramenním kloubu. Podobně působí příznivě i na potíže vycházející z bederní a křížové páteře.

Celková tonizující masáž: Každodenní šetrná masáž celého těla je zdravotně velmi prospěšná. Podporuje krevní oběh, fyziologicky zvyšuje svalový tonus, napomáhá vegetativnímu přeladění. Doporučená doba je asi 10 min, vhodná je současná aplikace IR světla, nástavce je vhodné střídat.

Magnetoterapie.

obsah07-woman-rtg.jpg

V hlavici přístroje jsou zabudovány magnety. Jsou to tzv. stacionární magnety, magnetické pole je tedy stálé, není proměnné. Magnetoterapie je v zásadě přírodní biologická metoda. Regenerační a léčebné účinky magnetického pole jsou lidem známy více než 2000 let, nejstarší písemné zprávy o léčebném využití pocházejí již v období starověku, používal se magnetovec, v různých formách.

Magnetické pole může být buď stálé nebo proměnné. Nelze obecně říci, které je prospešnější. Záleží na konkrétní situaci, na konkrétním člověku a jeho potížích. Obecně lze říci, že stacionární magnety lépe působí na chronické potíže, na revmatoidní potíže, na relaxaci, lépe spolupůsobí s dalšími fyzikálními metodami. Proměnné (nebo také pulsní) magnety jsou vhodné u stavů, kde je v popředí akutní nebo subakutní zánět.

Účinek magnetů spočívá v tlumení bolesti, otoku a zánětu, působení magnetů výrazně urychluje regeneraci, urychluje se hlavně regenerace buněčných membrán, zlepšují se parametry krevního zásobení. Magnetoterapie zmírňuje bolesti kloubů a svalů, vytváří podmínky pro kvalitní odpočinek, podporuje hojení kostí, stimuluje krevní oběh.

Příznivý vliv magnetoterapie se uplatní mj. u mimokloubního revmatismu (chronické záněty, jizvy po poranění svalů, šlach, i mnoho let po zranění ).

Cena masážního přístroje Power magnetic je 2990 Kč.

Při objednávce v našem internetovém obchodě dostáváte
jako premii bylinný olej podle orig. receptury Dr. Weindricha, vhodný pro použití po masážích.

Uplatnění Power magnetic při jednotlivých indikacích, při prevenci.

Jak jsem psal výše, je někdy poměrně složité správně analyzovat svoje potíže, projevy u každého člověka se mohou také lišit. Proto nabízím, jako lékař, MUDr. Radomír Houbal, možnost konzultace.
Svoje dotazy mně můžete psát na naši emailovou adresu: aurea.medica@seznam.cz. Máme již mnohaleté zkušenosti s těmito přístroji, mohu Vám poradit optimální postup.

obsah12-pom-mak-vakuo-knee.jpg
obsah08-knee-joint.jpg

Artróza. Odstranění bolesti a uvolnění kloubů je příznivým efektem všech 3 forem působení ( oscilační masáže, hloubkového tepla a magnetoterapie).

Artróza kolenního kloubu. Gonarthrosa.

Uvolnění kloubu a usnadnění pohybu je velmi důležité pro celkovou pohyblivost. Používáme nejprve masáž s hloubkovým teplem v oblasti těsně nad kolenem. Vhodná doba je 5-7 minut.

Můžeme použít i vakuový nástavec. Poté asi 5 minut uvolňujeme oblast stehna a lýtka pomocí plošného nástavce.

Artróza kyčle. Coxarthrosa. Osvědčuje se prohřívání hloubkovým teplem kolem kyčle a masáž plošným nástavcem ve větším rozsahu kolem kyčle, hýždí, pánve. Doba masáže může být i delší - 10 - 15 minut.

obsah09-hip-joint.jpg

Vhodné je prostřídat masáž POM s aktivním procvičením kyčle a kolena. Po masáži pomůže celkovému uvolnění kloubů a odstranění bolestivosti aplikace bylinných olejů od Dr. Weindricha.

Masáž po TEP.
Pokud by vedla coxartrosa k operaci - k náhradě kloubu (TEP), tak po operaci je třeba vyčkat zhruba 3-4 měsíce, při současném cvičení a rehabilitaci. V dalších měsících se uplatní citlivá masáž kolem stehen, hýždí, masáž operační jizvy, doba působení 5-7 minut.

Masáž ramene . Citlivá masáž (5-8 minut) kolem lopatky a ramenního kloubu je vhodná u "zmrzlého ramene".

obsah06-pom-pavla-back.jpg

Zde dochází k degenerativnímu poškození úponů svalů na lopatce ( často u lidí starších 40 let a fyzicky pracujících). Projevuje se bolestmi a nemožností zvednout horní končetinu. K odstranění bolestivosti pomáhá i následná aplikace bylinných olejů.

U degenerativních změn na ramenním kloubu - u omarthrosy má vynikající efekt pravidelná aplikace masáže společně s magnetickým působením, hloubkové teplo nebývá příliš účinné.

Masáž mezi lopatkami - např. u blokády hrudní páteře. Strnulé sezení, malá tělesná aktivita a únava se projevuje v této oblasti stažením svalů, vede ke zkrácení některých svalů a oslabení jiných. Vhodné je začít masírovat kolem páteře, mezi lopatkami a zvolna nahoru a dolů. Doba masáže 5-6 minut.

Blokáda krční páteře. Bolesti hlavy.
Citlivá, senzitivní masáž plošným nástavcem nebo masáž s hloubkovým teplem IR je velmi vhodná u potíží, jejíž původ je v oblasti krční páteře. To mohou být bolesti hlavy (cervikokraniální syndrom), blokáda krční páteře se šířením bolesti do horní končetiny, zatvrdliny (myogelozy) na šíji, bolesti či tuhost v ramenním kloubu. Masáž by měla odpovídat anatomickým proporcím toho člověka, u svalnatého jedince lze použít i bodový nástavec, u gracilní ženy jemnou masáž. Určitě je vhodné před masáží se trochu rozhýbat, prohřát masírovanou oblast IR teplem. Masírujte vždy opatrně , s citem, po masáži použijte bylinný olej, lépe a trvaleji tuto oblast uvolníte.

Blokáda bederní páteře. Křížové bolesti.
Vždy by se mělo začít masáží s hloubkovým teplem, prohřát masírovanou oblast. Poté je vhodná masáž plošným nebo i zvonovým nástavcem. Určitě je vhodné před masáží se rozcvičit. Tento typ masáže je vhodný u potíží, jejíž původ je v oblasti bederní páteře - lumbago, prochladnutí bederní oblasti, svalová nerovnováha kolem páteře. Pokud se jedná o "ploténkové" bolesti, je třeba opatrnosti, nejprve ověřit stav u lékaře.

obsah14-lytka.jpg
obsah11-pom-makys-vlasy.jpg

Příznivý účinek na krevní oběh, zvýšení prokrvení . Kombinace 3 fyzikálních metod ( oscilace, IR teplo, magnety) napomáhají hyperemii, tj. většímu prokrvení jak kůže a podkoží, tak i hlouběji uloženým tkáním. Pravidelná masáž , a to nejen dolních končetin je velmi doporučována u lidí se sníženým prokrvení (u diabetiků, u arteriosklerózy - ischemie dolních končetin, u Raynaudovy nemoci, u kuřáků)..

Hřebový nástavec je také vhodný pro masáž kůže břicha, stehen, hýždí, lýtek - pro ozdravění a celkovou stimulaci oběhu - velmi důležité v působení proti vývoji celulitis.

Doporučuje se i pro masáž vlasové části hlavy, umožní lepší výživu vlasových folikulů.

obsah10-pom-pavla-stand.jpg

Masáž boků, hýždí a stehen. Velmi dobré účinky u tzv. celulitidy - "pomerančové kůry" . Používá se nástavec hřebový i zvonový ( vakuový). Při masáži je možno postupovat trochu razantněji, energičtěji, na hýždích trochu více přitlačit. Doba masáže může být i delší 8 -12 minut. Povrchovému prokrvení pomůže navíc masáž s hřebovým nástavcem.

Po masáži zesílí účinek aplikace krému obsahující sůl z Mrtvého moře . Zlepší se metabolismus masírované oblasti, sníží se retence vody a iontů osmotickým tlakem.

Masáž dolních končetin.

Masáž lýtek. Je vhodná nejen pro formování postavy - bodyforming, ale prospívá i správnému toku krve, především v žilním systému. Masírovat lze, i když máte varixy (křečové žíly), nesmí se masírovat zánětlivě změněné žíly, hlavně u aktního zánětu hlubokých žil, u trombosy. Lýtka masírujte pomalu, dlouhými tahy plochým nebo zvonovým nástavcem. Lze použít i IR teplo.

obsah13-pom-mak-sole.jpg

Masáž chodidel (reflexní zóny) je vhodná k uvolnění napětí, po stressu. Důležité reflexní zóny na chodidlech mohou ovlivňovat různé vzdálenější orgány i oblasti. Mají vliv na psychickou vyrovnanost, rovnováhu a zdraví každého jedince. Chodidlům je třeba věnovat dostatečnou péči především proto, že únava i stress jsou často kumulovány do nejvíce namáhaných partií těla, a to jsou hlavně k večeru chodidla.

Chodidla masírujte zvonovým nebo hřebovým nástavcem. Lze použít nástavec bodový, pro větší působení na presorické body , i IR teplo. Nezapomínejte procvičit lýtka a chodidla všemi směry.

Využití Power magnetic jako součást relaxace při perličkování

obsah15-pom-bath-perlicky.jpg

Masážní přístroj Power magnetic velmi účelně fyziologicky doplňuje relaxační i léčebné působení perliček. Zesiluje se hlavně jejich efekt na systém kardiovaskulární.

Účelně jej využijete pro aktivizaci svého těla před koupelí, násobí relaxační efekt perliček, význam má především masáž s nástavcem hřebovým, pomůže stimulovat pokožku.

Po perličkové koupeli využijete masáž vakuovým nástavcem a také hloubkové IR teplo.

Copyright© MUDr. Radomír Houbal